سایر مشخصات کتاب:
ويراست:
نوع جلد: شوميز
تعداد صفحه: 256
ناشر: جامعه نگر و سالمي
زبان: فارسي
شابك: 9789648760842
قطع کتاب: رقعي
کيفيت چاپ: تك رنگ
فيزيولوژي پيشرفته غده تيروئيد و غدد پاراتيروئيد

مولف: دكتر نقي شهابي مجد
مترجم:
سال و نوبت چاپ: اول/1389
قیمت : 79000ریال
قیمت ويژه : 71100ریال
41000
وضعيت: موجود است

هر که را خدا حکمت دهد، خير فراوانش عطا مي نمايد که در واقع، عالي ترين معني و مصداق حکمت، همان علم ابدان و اديان (مخصوصاً علوم پزشکي) مي باشد که اگر گفته شود مهم ترين جزء آن شناخت عملکرد طبيعي بدن (فيزيولوژي انساني) است، بيهوده و گزافه نخواهد بود. در اين ميان، دستگاه غدد درون ريز، از طريق توليد و ترشح هورمون، براي حفظ هماهنگي و تعادل (هومئوستاز) بدن داراي جايگاه و اهميت خاصي است. به طوري که در صورت بروز هر گونه اختلال در عملکرد غده درون ريز بدن مي تواند موجب بروز ناهنجاري ها و بيماري هاي مرتبط با آن (غده) شود که معمولاً موجب زمين گيري شخص يا مرگ و مير در انسان مي شود.

بر همين اساس، پس از تدوين کتاب «فيزيولوژي نوين پزشکي» که در واقع مقدمه اي بر مفاهيم عمومي فيزيولوژي (انسان) بوده است و نشر کتاب «اصول پيشرفته غدد درون ريز» که شامل شرح تحليلي- تحقيقي اصول حاکم بر عملکرد دستگاه درون ريز بدن مي باشد، به نظر رسيد که اين رويه (علي رغم سختي کار و نياز به صرف وقت بسيار، به حول و قوه الهي) ادامه يابد که الحمدا... چنين هم شد و در اين مرحله، مجموعه فيزيولوژي پيشرفته «دستگاه هيپوتالاموس- هيپوفيز» آماده طبع و نشر شده است. اگر چه نمي توان ادعا نمود که کتاب حاضر، بي عيب و نقص مي باشد اما کوشش فراوان نمودم تا با بهره گيري از تجربيات پيشين و سوابق آموزشي و پژوهشي، استفاده از روش تحقيقي- تحليلي يا بررسي و تطبيق متون علوم پايه و باليني و استنتاج نهايي از آن (پژوهش نظري در علوم پزشکي)، همچنين ارائه شرح دقيق و جامع هر مبحث براي دانشجويان دوره هاي تحصيلات تکميلي، همراه با خلاصه آن مباحث براي دانشجويان دوره هاي عمومي گروه پزشکي، ويژگي هاي مثبت و برجستگي هاي (علمي و کاربردي) اين کتاب بيشتر و مشهودتر شود.

اميد است مقبول نظرش افتد و مورد توجه و پذيرش دانشجويان، دانش پژوهان و استادان گرانقدر قرار گيرد و مفيد و موثر بوده باشد.

مشخصات كليدي:
فهرست مطالب:


مشخصات مؤلف / مترجم:
دكتر نقي شهابي مجد

استاديار فيزيولوژي
میزبانی وب و طراحی سایت توسط شرکت پشتیبانان شبکه