اطلس جنین شناسی انسانی نتر

نویسندگان:
شمارگان:
100
ویراست:
ندارد
سال و نوبت چاپ:
اول/1398

بررسی کوتاه:

 • 1 دارا بودن تصاویر شماتیک زیبا از مراحل تکامل جنینی و دستگاههای بدن
 • 2 دارا بودن تصاویر شماتیک جذاب از بیماری های جنینی انسان
 • 3 متن کوتاه، خلاصه روان و سلیس
 • 4 دارا بودن جدول ها و نمودارها جهت تسهیل آموزش جنین شناسی 
 • 119,000 تومان برای شما
  موجود است
  ارسال به سراسر ایران
  گارانتی تعویض کالای معیوب
  مرور کتاب

  مروری در مورد این کتاب

  اطلس جنین شناسی انسانی نتر یکی از مجموعه های ارزشمند و ناب دکتر فرانک نتر بوده که حاوی تصاویر ارزشمند و کمیابی از جنین شناسی می باشد. این کار زمانی ارزش خود را زمانی بیشتر جلوه می کند که دانست در حیطه ی علم جنین شناسی برخلاف دیگر رشته ها، تعداد محدودی کتاب مصور، اطلس و متن به چاپ رسیده است. این امر خود می تواند دلالت بر سخت بودن کاری کند که توسط آقای نتر به راحتی انجام شد. این کتاب تنها اطلس موجود در بین جنین شناسان سراسر دنیا بوده که متأسفانه با وجود اینکه می تواند در تفهیم و آسان سازی درس جنین شناسی کمک بسزایی کند، اما مورد استفاده ی اساتید و دانشجویان قرار نگرفته است. هرچند ترجمه ی کتب اطلس معمولاً صورت نمی گیرد، اما دارا بودن متن های بسیار جذاب در هر صفحه از کتاب، وجود خلاصه ها، جدول ها و واژه نامه ها، گروه مترجمین را به ترجمه ی کتاب تشویق نمود. این اطلس کتابی است که تمام ناهنجاری های مادرزادی اصلی و اساس جنین شناسی آ نها را خلاصه کرده است. بیش از هر چیز، این اطلس نمایانگر هنر دکتر نتر می باشد. وضوح، واقع گرایی و زیبایی تصاویر دکتر نتر، مطالعه جنین شناسی را روش نتر و لذت بخش تر می کند.

  این اطلس همچنین حاوی جدو لها، دیاگرام های شماتیک، مفاهیم، خلاصه ها، عناوین توصیفی، واژه نامه های موجود در انتهای هر فصل، و متن های مختصر در انتهای هر صفحه است که تمام وقایع و فرآیندهای تکامل طبیعی و غیرطبیعی را بازگو می کند. مطالب پایه بافت شناسی به طور خلاصه در این کتاب ذکر شده اند تا به درک بسیاری از بافت های جنینی موجود در این کتاب کمک شود. هنگامی که دکتر نتر، اکثر تصاویر این کتاب را نقاشی می کرد، مطالب اندکی در مورد اساس ژنتیکی و مولکولی ژنتیک شناخته شده بود؛ در نتیجه این اطلس منبع ایده آلی جهت دست یابی به این نوع اطلاعات نمی باشد.

  تصاویر موجود در اطلس جهت معرفی مفهو مهای سلولی، مولکولی و ژنتیکی از قبیل القاء، آپوپتوز، فاکتورهای رشد و الگودهی و طرح ریزی ژنتیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

  این وقایع بر اساس احساس نیاز انتخاب شده اند و در کتاب آورده شده اند و شامل وقایع اصلی (به عنوان مثال تکامل اندام، سگمنتاسیون ناحیه ی سر) یا فرآیندهایی است که دارای اهمیت گسترده در تکامل می باشند(به عنوان مثال برهم کنش بین اپی تلیوم و بافت همبند در تکامل ارگان). این مطالب به دانشجویان کمک می کند تا پیچیدگی های فرآیند تکامل و وقایع دینامیک را در سطوح سلولی و مولکولی به یاد داشته باشند.

  جدول های واژه شناسی موجود در انتهای هر فصل نیز به صورت انتخابی آورده شده اند. اصطلاحات موجود در کتاب ها شامل ساختارهای اصلی، ساختارهای احتمالاً گیج کننده و اصطلاحات آناتومیکی یا بافت شناسی می باشد. به علت عدم هم پوشانی های احتمالی، در انتهای هر فصل واژه شناسی قرار داده شود. این امر واژه شناسی را به یک ابزار یادگیری مؤثرتری تبدیل م یکند، زیرا دانشجویان از این کتاب در کنار مطالعات خود استفاده می نمایند (و نه به عنوانیک مرجع مجزا(.

  فصل 1 کتاب مروری بر فرآیندها، حوادث و دور ههای تکاملی اصلی بوده و با بحث در مورد مکانیسم های تکامل غیرطبیعی و طبقه بندی ناهنجاری ها پایان می پذیرد. فصل 2 در مورد گاسترولا، طرح بدنی مهره داران و جفت بحث می نماید. فصل های 3 تا 8 در مورد دستگاه های بدن بوده و حاوی نقایص مادرزادی می باشد. فصل 9 در مورد ناحیه ی سر و گردن می باشد.

  این اطلس می تواند به عنوان پلی برای مطالب ذکر شده در کلاس و جزئیات موجود در کتاب ها عمل نماید. همچنین این کتاب م یتواند جهت امتحان پایان دوره، مناسب باشد. این اطلس ضمیمه ای است که تمام ناهنجاری های مادرزادی اصلی و اساس جنین شناسی آ نها را خلاصه کرده است. بیش از هر چیز، این اطلس نمایانگر هنر دکتر نتر می باشد. وضوح، واقع گرایی و زیبایی تصاویر او، مطالعه جنین شناسی را روش نتر و لذت بخش تر می کند.

  • شمارگان 100
  • شابک 9786001017902
  • ویراست ندارد
  • سال و نوبت چاپ اول/1398
  • مشخصات نویسنده/مترجم نویسنده : Larry R,Cochard, PhD ترجمه ­ی: پروفسور محمدتقی جغتایی مدیر گروه علوم تشریح دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس انجمن علوم تشریح ایران جمال مجیدپور دانشجوی دکترای تخصصی علوم تشریح دانشگاه علوم پزشکی ایران الهام صیدخانی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم تشریح دانشگاه علوم پزشکی ایران دکتر کیوان مرتضایی استادیارعلوم تشریح دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان دکتر فاطمه مرادی استادیار علوم تشریح دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران سید دانیال محمدی دانشجوی دکترای تخصصی بیلوژی تولید مثل دانشگاه علوم پزشکی تهران      
  • قطع وزیری
  • مشخصات نویسنده/مترجم
   کوچرد نویسنده مشاهده بیشتر
   لاری آر نویسنده مشاهده بیشتر
   جمال مجیدپور مترجم مشاهده بیشتر
   محمدتقی جغتایی مترجم مشاهده بیشتر
   الهام صیدخانی مترجم مشاهده بیشتر
   کیوان مرتضایی مترجم مشاهده بیشتر
   فاطمه مرادی مترجم مشاهده بیشتر
   دانیال محمدی مترجم مشاهده بیشتر
  • تعداد صفحات 262
  • وزن 630 گرم
  • کیفیت چاپ تمام رنگی
  • فصل 1: بررسی اجمالی وقایع، فرآیندها و ناهنجاری های تکاملیفصل 2: تکامل اولیه رویان و جفتفصل 3: سیستم عصبیفصل 4: سیستم قلبی-عروقیفصل 5: دستگاه تنفسفصل 6: دستگاه گوارش و دیواره ی شکمفصل 7: دستگاه ادراری-تناسلیفصل 8: دستگاه عضلانی-اسکلتیفصل 9: سر و گردن
  اولین نفری باشید که درباره ی این محصول نظر میدهید. ثبت نظر
  در حال بارگزاری...
  پرسش و پاسخ درباره این محصول شما میتوانید سوالات خودتان را درباره این محصول اینجا مطرح کنید. ثبت پرسش
  در حال بارگزاری...
  در حال بارگزاری