پرستاری سالمندی ویراست نهم 2014

بررسی کوتاه:

 • 1 به عنوان ابزار کمکی برای پرستاران جهت ارائه مراقبت های کل نگر و با کیفیت برای سالمندان
 • 2 ترجمه نسخه نهم پرستاری سالمندی و یکی از منابع مهم پرستاری سالمندی در دانشگاه بین المللی
 • ناموجود متاسفانه این کتاب در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از طریق دکمه زیر در هنگام موجود شدن آن مطلع شوید.
  ارسال به سراسر ایران
  گارانتی تعویض کالای معیوب
  مرور کتاب

  مروری در مورد این کتاب

  کتاب پرستاری سالمندی ویراست نهم 2014 می تواند به عنوان ابزار کمکی برای پرستاران جهت ارائه مراقبت های کل نگر و با کیفیت برای سالمندان در بخش‌های مختلف بالینی و کشف جنبه های جدید برای بلوغ ارزشمند این تخصص باشد. کتاب حاضر ترجمه نسخه نهم این منبع پرستاری سالمندی می باشد. تغییرات جدیدی همچون ارائه تحقیقات خلاصه فصل و تغییرات ساختار فصلی بروز رسانی مطالب بود و اعمال شد.

  تمامی فصول این کتاب ترجمه شده اند فقط یک فصل از کتاب (فصل سوم) درباره تنوع سالمندان در آمریکا بود که مبحث سالمندی در ایران تألیف و جایگزین شد.

  نسخه نهم این کتاب در پنج بخش سازمان دهی شده است شامل:

  بخش 1، تجربه سالمندی، دانش پای های درباره جمعیت سالمندان و فرآیندهای سالمندی بیان می‌شود. همچنین در مورد ورود به مرحله جدیدی از زندگی و تغییرات جسمی و روانی در سالمندان بحث می شود. فصل سوم در مورد تنوع و شرایط سالمندان آمریکا بود که ترجمه نشد و به جای آن بحث سالمندی در ایران تألیف گردیده و جایگزین شد.

  بخش 2، اصول پرستاری سالمندی، مباحثی در مورد پیشرفت ها و زمینه های تخصص سالمندی و طیف خدمات مراقبتی برای سالمندان ارائه میشود. همچنین جنبه های قانونی

  و مسائل اخلاقی مرتبط با پرستاری سالمندان و راهنمایی جهت بکارگیری مدل کل نگر برای مراقبتی از سالمندان بیان می شود.

  بخش 3، ارتقاء سلامت، اهمیت اقداماتی جهت پیشگیری از بروز بیماری و حفظ حداکثر توان عملکردی می پردازد. فصل های این بخش شامل تغذیه، هیدراتاسیون، خواب و استراحت ، راحتی و کنترل درد ، ایمنی و داروها و راهنمایی برای پرستاران به منظور ارتقاء سلامت و پیشگیری از بروز عوارض می باشد. معنویت و حمایت از نیازهای معنوی که با رویکرد کل نگر معنای پرستاری سالمندی را تکمیل می کند به طور مجزا و در یک فصل ارائه شده است. همچنین بحث روابط جنسی و صمیمت در سالمندان بیان می شود.

  بخش 4، مراقبت سالمندی ، فصل های این بخش به مباحث تنفس، گردش خون، دستگاه گوارش، دستگاه ادراری، سیستم باروری ، مرگ و میر ، سیستم عصبی، بینایی و شنوایی، غدد درون ریز ، پوست و سرطان اختصاص داده شده است. مروری بر اثرات سالمندی، مداخلاتی جهت ارتقاء سلامت، تظاهرات بالینی و درمان‌های انتخابی، رویکردهای یکپارچه در بیماری ها مختص هر مبحث ارائه می شود. علاوه بر این ، یک فصل به بیماری های اعصاب و روان و یک فصل به دلیریوم و دمانس و چالشهای مرتبط با آن در سالمندان بیان میشود. بدلیل اثرات بیماری های مزمن در سالمندان، فصل آخر به اقدامات پرستاری جهت تطابق و کمک به سالمندان با مشکلات مزمن ارائه می شود.

  چالش های پیشروی پرستاران سالمندی در مراقبت از سالمندان در بخش 5، مسائل مربوط به بخش ها و مراقبت های سالمندی ارائه شده است. این بخش به مراقبت های توانبخشی، مراقبت های حاد، پرستاری در مؤسسات و مراکز مراقبتی سالمندان، مراقبین خانوادگی و مراقبتهای پایان زندگی می پردازد.


  فهرستی وارد نشده است میتوانید از مشاهده داخل کتاب استفاده کنید
  اولین نفری باشید که درباره ی این محصول نظر میدهید. ثبت نظر
  در حال بارگزاری...
  پرسش و پاسخ درباره این محصول شما میتوانید سوالات خودتان را درباره این محصول اینجا مطرح کنید. ثبت پرسش
  در حال بارگزاری...
  فاطمه صادقی
  1398/3/17
  با سلام ممنون میشم بفرمایین چه زمانی برای فروش آماده میشه این کتاب؟
  در حال بارگزاری